Ogłoszenia - 05.05.2024

Kategoria: Ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2024r.

 1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30.
 2. Dziś w Janusznie o godz. 14.00 Msza św. z poświęceniem nowego krzyża, pamięci tych, którzy odeszli do wieczności. Uroczystości rozpoczną się przy lesie na wysokości Januszno 25. Na zakończenie odśpiewamy też litanię ku czci Matki Bożej, a później poczęstunek przygotowany przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.
 3. W najbliższą sobotę, 11 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 9.00.
 4. Próby dla dzieci komunijnych rozpoczną się we wtorek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to też święto naszych młodszych Parafian – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 przed kościołem. Ci, którzy bezpośrednio nie są związani z tą uroczystością, prosimy aby wyjątkowo przyszli tego dnia na Mszę św. o innej godzinie.
 6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. Przed najbliższą niedzielą o pomoc w sprzątaniu i dekorację kościoła prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 8. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz.
  9.30 KŻR młodzieży. Zapraszamy też tych, którzy chcą w tej grupie podjąć wspólną modlitwę w konkretnej intencji i każdego dnia odmawiając dziesiątek różańca prosić Boga o potrzebne łaski.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

 

 

Odsłony: 1825