Ogłoszenia - 13.10.2024

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r.

1. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Na ten cel zbierana są przed kościołem ofiary do  puszek.

2. Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Nabożeństwo różańcowe odprawimy dziś wyjątkowo o godz. 17.15 przy figurze Matki Bożej Fatimskiej i zakończymy procesją fatimską wokół kościoła. Zapraszamy na nabożeństwo ze świecami.

3. W dniu 19 października (sobota), przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz 40 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Jego dewizą życia były słowa „Zło dobrem zwyciężaj”, którym starał się być wierny do końca swoich dni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach bł. ks. Jerzego w czasie różańca o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

4. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w kaplicy adoracji.

5. Młodzież i dzieci zapraszamy na 6 dniowy obóz zimowy z nauką jazdy na nartach. Termin: 9-14 lutego. Noclegi w Poroninie. Zapisy z wpłatą zaliczki 400zł. Ze względów organizacyjnych osoby chętne prosimy o zapisywanie się do
20 października. Bliższe informacje u ks. Artura Spasińskiego i ks. Pawła Łęckiego.

6. W zakrystii jest do nabycia kalendarz Caritas na 2025r. Są też do nabycia różańce, krzyże i książka z rozważaniami i  modlitwami dla osób dotkniętych chorobą.

7. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i półroczne czytane przed Mszą św. o godz. 6.30, 9.30 i 12.15 oraz wypominki jednorazowe. Za zmarłych polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych będziemy się modlili do 8 listopada, a więc do dnia kiedy możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe znajdziemy na stoliku z prasą.

8. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę. W sobotę
od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Podgaje.

9. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie KŻR młodzieży.

10. W imieniu organizatorów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz Rycerzy Kolumba, wyrażamy wdzięczność za każde duchowe i materialne wsparcie na ten cel.

11. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotanie ministrantów dorosłych w  salce parafialnej

12. W kolejną niedzielę rozpoczyna się w kościele Tydzień Misyjny. Jest to też
III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które w ostatnim czasie wpłynęły na konto parafialne, składane na tace czy indywidualnie, które pozwalają nam regulować nasze zobowiązania pożyczkowe zaciągnięte przy pracach termomodernizacji. Dziękujemy za Waszą hojność i otwarte serca. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.