Ogłoszenia - 29.09.2024

XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2024 r.

1. Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane
z nowym rokiem szkolnym. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty w szereg grup i wspólnot dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Terminarz spotkań znajdziemy na stronie parafialnej
i w gablotce.

2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

3. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Przez cały październik o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich zapraszamy na tę modlitwę i zachęcamy by też znaleźć czas na udział we Mszy św. przed lub po nabożeństwie różańcowym, przyjmując komunię św. W czasie nabożeństw będziemy zapoznawać się z historią życia bł. Rodziny Ulmów, w świetle poszczególnych tajemnic różańca świętego.

4. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym otrzymają we wtorek plansze różańcowe, na których w kolejne dni będą doklejać stosowne naklejki. Dla wytrwałych na zakończenie nabożeństw będą nagrody.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W  pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00; w piątek zapraszamy też młodzież na adorację dla młodzieży od godz. 18.30), pierwsza sobota miesiąca (adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).

6. W piątek od godz. 9.00 udamy się też z posługą duszpasterską do chorych.

7. W sobotę o godz. 8.50 wyjazd KŻR do Wysokiego Koła. Prosimy by zapisane osoby do poniedziałku dopełniły wszelkich formalności.

8. W czasie ferii w dniach 9-14 lutego planowany jest w górach 6 dniowy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży z nauką jazdy na nartach, wędrówką górskimi szlakami, basenami termalnymi i zwiedzaniem różnych miejsc tamtejszego rejonu. Noclegi planowane są w Poroninie. Zapisy od dziś z wpłatą zaliczki 400zł. Ze względów organizacyjnych osoby chętne prosimy o zapisywanie się do 20 października. Bliższe informacje u ks. Artura Spasińskiego i ks. Pawła Łęckiego.

9. W najbliższą niedzielę 6 października na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańca dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie i próba
w sobotę 5 października o godz. 10.00.

10. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie kościoła i kaplicy adoracji.  W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Witosa, Powst. Styczniowego i Dziewiątego.

11. W następną niedziele na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili za
ks. Artura z racji imienin.
Ks. Arturowi oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.