Ogłoszenia - 19.05.2024

Kategoria: Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 2. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30.
 3. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu przypada również święto naszych mam. Będziemy się modlić za nasze kochane mamy szczególnie w czasie nabożeństwa majowego.
 4. W tym roku 30 maja obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Główna Msza św. o godz. 9.30, po której wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Trasa procesji:
  I - ołtarz dzieci – przy bloku Aleje Lipowe 28

  II - ołtarz młodzieży – przy bloku Sienkiewicza 6
  III - ołtarz mężczyzn i ojców – przy bloku Sienkiewicza 14
  IV - ołtarz kobiet i matek - przy bloku Popiełuszki 2
  Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców tych bloków, a kościoła rodziców dzieci, które będą tego dnia przeżywały rocznicę komunii św. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków czasie procesji, a chłopców by szli razem z ministrantami dzwoniąc dzwonkami.
 5. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie kaplicy adoracji i kościoła. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian Aleje Lipowe 1, 3, 3a.
 6. W dniu 22 maja (środa) na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę do Fatimy. Spotkanie odbędzie się na dużej sali parafialnej /wejście od Al. Królewskiej/. Przypominamy też, że do 29 maja na konto Biura Pielgrzymkowego należy dokonać dopłaty do wyjazdu tj. 3690zł.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze Radomskiej 9 diakonów naszej diecezji, w tym dk. Piotr Auguścik, który przeżywał czas praktyk w naszej parafii przyjmą święcenia kapłańskie. Otoczmy ich modlitwą prosząc też o nowe i liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Dk. Piotr odprawi w naszej parafii Mszę i udzieli każdemu błogosławieństwa prymicyjnego w dn. 9 czerwca o godz. 12.15. Już dziś zapraszamy na te uroczystości.
 8. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego oraz do wzięcia naszej gazety parafialnej Wieści z Parafii.
 9. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Dziękujemy też wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną, niech dobry Bóg umacnia Was swoim błogosławieństwem i obdarza potrzebnymi darami.
Odsłony: 1376