Ogłoszenia - 28.04.2024

Kategoria: Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2024 r.

 1. Przez sakrament chrztu św. należymy do wyjątkowej wspólnoty, którą jest Kościół. W ten sposób jesteśmy zjednoczeni z samym Chrystusem, który jest krzewem winnym, a każdy z nas jest latoroślą, która żyje tylko dzięki więzi z Jezusem. Otwórzmy nasze serca na działanie Bożej łaski przez modlitwę i życie sakramentalne.
 2. Dziś na godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 3. Jutro w Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. Zachęcamy bo rozpocząć lub zakończyć je udziałem we Mszy św. przyjmując wówczas komunię św. Dzieci na zakończenie majówek, będą otrzymywały kolejne części ryngrafu maryjnego do samodzielnego złożenia.
 5. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi - modlitwą wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Zapraszamy tego dnia do udziału w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny i parafii oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Główna Msza św. o godz. 12.15, w czasie której będziemy modlili się w intencji Parafian, Gości oraz w intencji naszej Ojczyzny. Tę Mszę św. zakończymy odnowieniem Ślubów Jasnogórskich i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału także grupy, instytucje, stowarzyszenia i wspólnoty religijne i świeckie.
 7. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca – w kościele do południa spowiedź w czasie Mszy św., natomiast popołudniu od godz. 17.30. Z tej racji, że jest to dzień odpustu parafialnego komunia w domach chorych w piątek od godz. 15.00. W razie jakiś przeszkód prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefonicznie.
 8. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków – Msza św. w intencji strażaków o godz. 15.00. Jest to też pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.30.
 9. W niedzielę 5 maja w Janusznie o godz. 14.00 Msza św. z poświęceniem nowego krzyża, pamięci tych, którzy odeszli do wieczności. Uroczystości rozpoczną się przy lesie na wysokości Januszno 25, a później poczęstunek przygotowany przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.
 10. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Mickiewicza 41.
 11. W dn. 4 maja w godz. 9-14 w czasie spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki na Ogródku Jordanowskim będzie prowadzona zbiórka krwi dla ratowania życia ludzkiego.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Odsłony: 2332