Ogłoszenia - 06.10.2024

XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2024 r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Warto i trzeba to powtórzyć w dzisiejszych czasach, gdy szerzy się propaganda tymczasowości czy życia bez zobowiązań i braku podejmowania odpowiedzialności za drugą osobę .

2. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której papież Franciszek mówi, że otwiera nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy też, by znaleźć czas na udział we Mszy św. przed lub po nabożeństwie różańcowym, przyjmując komunię św.

3. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to też 7 dzień miesiąca, dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 przez wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów, ze specjalną modlitwą oraz modlitwą różańcową w intencji rodzin.

4. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski, pod hasłem ,,Św. Jan Paweł II - Ewangelia starości i cierpienia”. Jego przeżywanie choroby i cierpienia dla milionów ludzi było i wciąż pozostaje głęboką nauką i wymownym świadectwem człowieczeństwa. Dzień Papieski niech będzie okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka.

5. W czasie ferii w dniach 9-14 lutego planowany jest w górach 6 dniowy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży z nauką jazdy na nartach. Noclegi planowane są
w Poroninie. Zapisy z wpłatą zaliczki 400zł.
Ze względów organizacyjnych osoby chętne prosimy o zapisywanie się do 20 października. Bliższe informacje u ks. Artura Spasińskiego i ks. Pawła Łęckiego.

6. W zakrystii jest do nabycia kalendarz Caritas na 2025r. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na różnego rodzaju działalność charytatywną Caritas.

7. Od dziś przyjmowane są wypominki roczne i półroczne czytane przed Mszą św. o godz. 6.30, 9.30 i 12.15 oraz wypominki jednorazowe. Za zmarłych polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych będziemy się modlili do 8 listopada, a więc do dnia kiedy możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe znajdziemy na stoliku z prasą.

8. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie kościoła i kaplicy adoracji i złożoną ofiarę z ul. Małkowskich i Partyzantów. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc
w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Kwiatowej, Owocowej i Miłej.

9. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, natomiast spotkanie KŻR młodzieży odbędzie się 13 października, po Mszy św. o godz. 9.30.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.