Ogłoszenia - 23.06.2024

Kategoria: Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2024r.

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi.
 2. Do końca czerwca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
 3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo będziemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Jutro Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
 4. Przypominamy, że czasie wakacji Msze św. w niedzielę bez zmian, a w dni powszednie: 6.30 i 18.00. Spowiedź w dni powszednie: 15 minut przed Mszą św. poranną oraz w czasie Mszy wieczorowej, natomiast w niedzielę spowiedź w czasie każdej Mszy św. w konfesjonale zamykanym, który znajduje się w bocznej kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 5. W piątek 28 czerwca rozpoczyna się pielgrzymka do Fatimy. Wyjazd na lotnisko spod kościoła o godz. 7.30.
 6. Decyzją Księdza Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka od 25 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej podejmą pracę duszpasterską nowi wikariusze: ks. Paweł Łęcki i ks. Paweł Osiński. Natomiast Ks. Piotr Kszczot otrzymał nominację na wikariusza Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Skarżysku-Kamiennej, a ks. Kacper Piotrowski-Stajniak do parafii św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia o godz. 12.15 podziękujemy za posługę duszpasterską ks. Piotrowi i ks. Kacprowi. Przez pośrednictwo NMP Królowej Polski polecamy Bogu ich kapłańską drogę.
 7. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z Alei Lipowych 9 i 11.
 8. Dziś po każdej Mszy św. Rycerze Kolumba będą prowadzili zbiórkę do puszek na organizację Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bóg zapłać za
  wsparcie.
 9. Z racji przypadającego dziś Dnia Ojca, życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

  Ogłoszenie od Proboszcza Parafii św. Barbary, ks. Roberta:
  Szanowni Parafianie i Goście, w związku z nagminnym procederem pozostawiania śmieci przy bramach a szczególnie przy bramie od strony cmentarza komunalnego, prosimy wraz z przedsiębiorstwem EkoPionki o zachowanie czystości. W przeciwnym razie brama od lasu zostanie zamknięta i będzie udostępniana tylko podczas ceremonii pogrzebowych. Jednocześnie ponawiamy prośbę o drastyczne ograniczenie ilości kwiatów i zniczy na grobach. Ilość śmieci jest zatrważająca, co generuje bardzo wysoki koszt utylizacji. Prosimy o daleko posuniętą rozwagę, ponieważ śmieci cmentarne w dużej mierze nie podlegają recyklingowi i zalegają na wysypiskach. Zatem, wykorzystujmy już posiadane wkłady i nie zapominajmy, że nawiedzenie cmentarza przede wszystkim wiąże się z modlitwą pełną wiary w świętych obcowanie.
Odsłony: 825