Ogłoszenia - 15.09.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 14 wrzesień 2024

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2024 r.

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać. Nasza wiara w Jezusa nie może być oparta wyłącznie na słownych deklaracjach, ale ma się także przejawiać w codziennych czynach przepełnionych miłością. O to będziemy prosić dziś o godz. 17.30 na nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła.

2. Dziękujemy za ogrom pracy i posługi podejmowanej w czasie trwania naszego Jubileuszowego Festynu Rodzinnego oraz zaangażowanie w jego przygotowanie. Dziękujemy dorosłym, młodzieży, przedstawicielom grup parafialnych oraz tym, którzy materialnie wsparli organizację tego wydarzenia. Jubileuszowy tort, który obok modlitwy był podziękowaniem za 40 lat istnienia naszej parafii, dla tych którzy ją tworzyli i tworzą, niech będzie zaproszeniem do dalszego budowania tej wspólnoty, naszego żywego uczestnictwa we wspólnocie Kościoła.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do włączania się w różne wspólnoty  i grupy, które działają przy naszej parafii. Zachęcamy małżonków, osoby dorosłe tak młodsze jak i starsze, do pogłębiania swojej wiary i umacniania więzi  z Chrystusem czy to w Oazie Rodzin, Kręgu Biblijnym, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Wspólnocie Duchowych Niewolników Maryi, Legionie Maryi, Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym czy Kole Żywego Różańca. Tych, którzy chcą śpiewem uwielbiać Boga, zapraszamy do chóru parafialnego, bądź scholii starszej czy scholii dziecięcej. Młodzież i dzieci zapraszamy na spotkania oazowe i do grona ministrantów. Szczegółowy terminarz spotkań poszczególnych grup znajdziemy na naszej stronie parafialnej oraz w gablotce.

4. Dziś o godz. 19.00 w dużej sali parafialnej spotkanie dla rodziców młodzieży, które chce przystąpić do bierzmowania w naszej parafii.

5. Zapraszamy na Apelu Młodych, który odbędzie się w sobotę 21 września  w Radomiu, by we wspólnocie młodzieży naszej diecezji rozpocząć także przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy i bliższe informacje u ks. Artura.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które chce przystąpić do I komunii św.  w naszej parafii w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

7. W najbliższą sobotę w kaplicy adoracji o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.

8. Członków Kół Żywego Różańca i Różańca Rodziców zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, która odbędzie się w sobotę 5 października 2024r. Zapisy do dziś w zakrystii.

9. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę od parafian z ul Nowej. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian Al. Królewskiej z bloku jak i domów prywatnych.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy też za składane ofiary niedzieli gospodarczej oraz te przekazywane indywidualnie czy na konto parafialne. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.