Ogłoszenia - 01.09.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 01 wrzesień 2024

XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2024 r.

1. Święty Augustyn mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji poległych w obronie ojczyzny, która odbędzie się o godz. 16.00 na cmentarzu przy ul. ul. Kozienickiej.

3. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny: rozpocznijmy go w Imię Boże. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro o godz. 8.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołanych oraz
o powołania i całonocną adorację. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych Parafian z Komunią Świętą. Spowiedź I piątkowa w kościele na Mszy porannej oraz popołudniu od godz. 17.00-18.15. W pierwszą sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na adorację i modlitwę różańcowa od godz. 16.30.

6. Od tego miesiąca zapraszamy w każdy 7 dzień miesiąca na wspólną modlitwę
w intencji rodzin przez wstawiennictwo Bł. Rodziny Ulmów, których relikwie mamy w naszej parafii. W tym miesiącu ten dzień wypada w sobotę 7 września, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

7. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Miłej, Białej i Złotej.

8. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Jubileuszowy Festyn Rodzinny, organizowanych z racji 40lecia erygowania naszej parafii. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 11.00 z poświęceniem przyborów szkolnych dla rozpoczynających edukację. O godz. 12.00 na sali parafialnej spektakl dla dzieci „Najlepszy Przyjaciel”
w wykonaniu Teatru Eden. Po spektaklu na placu parafialnym liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, takie jak: loteria fantowa, prezentacja strażacka, słodkości przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Januszna, plac zabaw i animacja dla dzieci, Tort Jubileuszowy i koncert góralski Kapeli Ondraszki, który rozpocznie się o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich do udziału i wyjątkowo zamiany niedzielnego obiadu na kiełbaskę z grilla w naszej parafialnej wspólnocie.

9. W sobotę od godz. 9.00 chcemy przygotować nasz plac parafialny na nasze Jubileuszowe spotkanie, dlatego kto może zapraszamy do pomocy przy rozkładaniu stołów, ławek, namiotów…Tym samym dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji.

10. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych. Natomiast spotkanie KŻR młodzieży w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

11. W dn. 10-12 września 2024 r. MOPS w Pionkach zaplanował wydawanie art. spożywczych najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, dlatego chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do siedziby MOPS-u w celu dopełnienia formalności.

12. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice składamy najlepsze życzenia -niech Bóg otacza was swoją opieką.