Ogłoszenia - 18.08.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 17 sierpień 2024

XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2024 r.

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej dziś o godz. 19.00. Zapraszamy też na spotkanie wszystkich, którzy chcą włączyć się w organizację Jubileuszowego Festynu Rodzinnego.
  3. W środę Mszę św. popołudniową tradycyjnie rozpoczniemy nabożeństwem przez wstawiennictwo naszej patronki NMP Królowej Polski, modląc się w intencji naszej ojczyzny, nas samych oraz tych intencjach, które zostaną złożone do skrzynki modlitewnej, która znajduje się przy świeczniku wotywnym przed ołtarzem.
  4. Od wtorku 20 sierpnia w godzinach kancelaryjnych będzie można zapisywać intencje mszalne na 2025 r.
  5. Uczestników oaz wakacyjnych zapraszamy na powakacyjny dzień wspólnoty, który odbędzie się 31 sierpnia w sobotę. Bliższe informacje u ks. Artura. Zapisy do niedzieli 25 sierpnia.
  6. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Januszna oraz Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie dożynkowej dekoracji. Z wdzięcznością i poszanowaniem patrzmy na dary ziemi, które służą naszemu pożywieniu, na codzienny chleb. Dziękujemy też zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Chemicznej nr. 1-40.
  7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
  8. Zgodnie ze wskazaniami wynikającymi z tzw. Ustawy Kamilka, na stronie internetowej parafii i gablotce zostały zamieszczone Standardy Ochrony Dzieci. Została też wyznaczona osoba zaufania, jest nią p. Lidia Wierzbicka, tel. tel. 509-701-610, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.