Ogłoszenia - 21.10.2018

Kategoria: Ogłoszenia

21 października 2018 - XIX niedziela zwykła – Niedziela Misyjna


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.


2. Wczoraj zakończyliśmy Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej – był to czas wzajemnej modlitwy, rozważania Słowa Bożego, udziału w wykładach, koncertach, spotkaniach z ludźmi dzielącymi się świadectwem swojego życia i wiary, ale też spotkań w naszej parafialnej wspólnocie przy ciastku, herbacie. Dziękujemy za ten czas spotkania z Wami, także tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia od organizacji po prace porządkowe czy wypieki ciast.


3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, oraz tacę gospodarczą w III ndz. miesiąca czy też ofiary indywidualne, bo dzięki temu możemy organizować takie wydarzenia Dni Kultury Chrześcijańskiej, koncerty, wykłady ale też dokonywać pewnych prac przy parafii jak np. zakup gabloty na zewnątrz kościoła, wykonanie nagłośnienia wokół całego kościoła czy uruchomienia oświetlenia 4 lamp ulicznych z tyłu kościoła. Za wszelkie wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy.


4. Za wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić w najbliższą środę na Mszy św. o godz. 17.00. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 55.


5. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne. Za zmarłych polecanych
w wypominkach rocznych będziemy modlić się przed Mszą o godz. 6.30, 9.30 i 12.15. Są też wyłożone na stoliku kartki na tzw. wypominki jednorazowe – za tych zmarłych będziemy modlić się podczas specjalnych nabożeństw, które będą po Mszach św. 2 listopada.


6. W najbliższy czwartek VII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Wszystkie Kółka Różańcowe zapraszam na modlitewne spotkanie w czwartek od godz. 15.00.


7. Młodzież, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Apel Młodych – młodzi nadzieją organizowany w naszym kościele w najbliższą sobotę 27 października od godz. 19.00 dla młodzieży z całego dekanatu Pionkowskiego


8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy odpowiedź na pytanie co to znaczy przyjmować komunię św. godnie i z należytą czcią? Znajdziemy też artykuły na temat misji z racji przeżywanego Tygodnia Misyjnego.


9. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

Odsłony: 901