Ogłoszenia-25.06.2023r.

Kategoria: Ogłoszenia

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra
i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.
Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.30, a po nim Msza św. o godz. 18.00.

4. Po 4 latach posługi kapłańskiej ks. Jacka w naszej parafii przyszedł czas na zmianę. We wtorek 20 czerwca, ksiądz biskup Marek Solarczyk mianował
ks. Jacka Maroszka wikariuszem parafii Zwiastowania NMP w Odechowie, którą obejmie od 25 sierpnia. Do tego czasu będzie wikariuszem w naszej parafii.
Zaś z nowym rokiem szkolnym posługę wikariusza będzie pełnił w naszej parafii
ks. Kacper Stajniak. Życzymy im gorliwej, pełnej radości i oddania posługi duszpasterskiej, zawierzając ich kapłańską drogę opiece Matki Bożej.

5. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z bloku Al. Lipowe 6 i 12.

6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

7. Choć termin pieszej pielgrzymki do Częstochowy jeszcze daleki, myślimy już
o sprawach organizacyjnych. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie przez Rycerzy Kolumba prowadzona zbiórka do puszki na cele organizacyjne pielgrzymki.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Odsłony: 887