Ogłoszenia-13.05.2023r.

Kategoria: Ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, prosząc by to spotkanie z Chrystusem przemieniało całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Boga. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za troskę o chrześcijańskie życie swoich dzieci. Powierzamy je dobremu Bogu, prosząc by ich serca były pełne wiary i miłości. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, za posprzątanie i dekoracje kościoła oraz porządkowanie palcu kościelnego. Dziękujemy też za złożenie ofiary na częściowe sfinansowanie świecznika przy ołtarzu. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu biały tydzień: dzieci komunijne od poniedziałku do piątku uczestniczą w nabożeństwie majowym o godz. 17.30, a po nim we Mszy św. o godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 przy naszej parafii odbędzie się diecezjalny dzień skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wraz z opiekunem tej grupy
ks. Jackiem zapraszamy do udziału, także te osoby, które chciałyby zapoznać się
z działalnością tej grupy.

5. W sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi, po niej nabożeństwo majowe i spotkanie formacyjne.

6. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z Mickiewicza 41.

7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdzie m.in. znajdziemy relacje
z poświęcenia ołtarza w naszej odnowionej świątyni.

8. Motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowego Pionki zapraszają do oddania krwi dla potrzebujących. Akcja odbędzie się na Ogródku Jordanowskim w sobotę 20 maja w godz. 11.00-16.00.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości
w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 

Odsłony: 815