Ogłoszenia-06.05.2023r.

Kategoria: Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2023r.

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

3. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze parafialne uroczystości, które przeżywaliśmy w ostatnich dniach począwszy od święta strażaka, poświecenia nowego ołtarza i odnowionej świątyni, uroczystości odpustowej aż po dzień bierzmowania. Dziękujemy wszystkim za tak liczny i piękny udział, złożone świadectwo wiary. Wyrażamy też naszą wdzięczność tym, którzy pomogli w organizacji tych dni. Bóg zapłać!

4. W najbliższą sobotę przypada 13 maja – rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, a po niej na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.

5. Bolesne doświadczenie miło miejsce w ostatni piątek na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński wracając w I piątek miesiąca z posługi od chorych został zaatakowany i przewrócony przez jednego mężczyznę, kopany i pobity. Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80 letnią osobę nie miał znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna. Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00.  Po zgłoszeniu na Policję, ks. Leon został przebadany w szpitalu, wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków prosimy
o kontakt z nami lub policją.

6. Przypominamy, że do 15 maja można przesyłać projekty na logo naszej parafii. Szczegóły i regulamin konkursu znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

7. Próba przed I komunią św. poniedziałek, wtorek i środa o godz. 19.00. Spowiedź dzieci przed I komunią św. w piątek o godz. 19.00.

8. Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za dar świecznika pod paschał oraz wszystkim tym, którzy pomogli w sprzątaniu świątyni, a także za złożoną ofiarę z ul. Mickiewicza 45. O pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni przed najbliższą niedzielą prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

9. I komunia św. w najbliższą niedzielę, rozpoczęcie o godz. 12.00.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości
w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

Odsłony: 1789