Ogłoszenia-30.10.2022

Kategoria: Ogłoszenia

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 30 PAŹDZIERNIKA 2022r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo wiary we współczesnym świecie.

2. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam, że dla chrześcijanina myśl o umieraniu jest w rzeczywistości myśleniem o niebie.
W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św.
w naszym kościele: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Na naszych cmentarzach zarówno na ul. Polnej jak i ul. Kozienickiej Msza św. o godz. 12.00.

3. W środę, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 6.30, 9.30 i 18.00. Po tych Mszach św. specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych i tych, którzy z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim roku od listopada 2021r.

4. Od 3 do 8 listopada włącznie zapraszamy na specjalne nabożeństwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, które będą się rozpoczynały o godz. 17.15. Natomiast w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 6.30, 9.30 lub 12.15 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych
i półrocznych. W tych dniach duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00; w piątek zapraszamy też młodzież na adorację dla młodzieży od godz. 19.00), pierwsza sobota miesiąca (adoracja
i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).

6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z u. Targowej, Słonecznej, Kwiatowej i Owocowej.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

8. Dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wczorajszy udział w Balu Wszystkich Świętych oraz za pomoc w przygotowaniu. Dzieci, które uczestniczyły
w nabożeństwach różańcowych wezmą udział w wyjeździe do Sandomierza
12 listopada – szczegóły i zapisy do 6 listopada.

9. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

Odsłony: 1074