Ogłoszenia-25.09.2022

Kategoria: Ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 września 2022r.

 1. Dziś obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. W ich intencji będziemy modlić się dziś o godz. 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
 3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 4. W najbliższy piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy spotkanie Oazy Rodzin. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby się włączyć w tą grupę parafialną, zapoznać się z formą jej funkcjonowania. Spotkania każdej z grup Oazy Rodzin odbywają się raz w miesiącu.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 na dużej sali parafialnej /wejście od
  Al. Królewskiej/ spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym
  w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
 7. W najbliższą sobotę na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświęcenia obrazu św. Józefa oraz ołtarza i obrazu Matki Bożej.
 8. W sobotę 1 października po nabożeństwie różańcowym (ok godz. 19.00) spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 9. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę.
  W czwartek na godz. 19.00 prosimy mężczyzn o pomoc w przenoszeniu ławek
  i konstrukcji dekoracyjnych. Natomiast w piątek prosimy kobiety o pomoc
  w sprzątaniu kościoła.
 10. Wyjazd pielgrzymów do Gietrzwałdu w piątek 30 września o godz. 4.00.
 11. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
 12. W następną niedziele na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili za ks. Artura z racji zbliżających się imienin. Ks. Arturowi oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej
Odsłony: 836