Ogłoszenia-14.08.2022

Kategoria: Ogłoszenia

XX Niedziela Zwykła

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia jak w każdą niedzielę. 

2.W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Msza dziękczynną za tegoroczne zbiory – dożynki - jutro o godz. 12.15.

3.Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. 

4.W najbliższą niedzielę 21 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlić za ks. Zbigniewa i ks. Daniela dziękując za ich czteroletnią posługę kapłańską w naszej parafii.

5.W piątek od godz. 9.00 i w sobotę od godz. 9.00 prosimy o pomoc przy pracach porządkowych w naszej świątyni. W piątek prosimy o pomoc mężczyzn przy transporcie ławek i konfesjonałów, natomiast kobiety do pomocy w pracach porządkowych. 

6.Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię i złożona ofiarę. 

7.W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową organizowaną przez Legion Maryi, która odbędzie się w dn. 10 września /sobota/, koszt 80zł.

8.Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej

 

Odsłony: 927