Ogłoszenia-15.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania. Z tej racji nabożeństwo majowe w tym dniu tylko o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą przeżywały w tym roku rocznicę komunii św. w najbliższa niedzielę 22 maja po Mszy św. o godz. 11.00.
  5. W sobotę 4 czerwca odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym Dzień Młodzieży. Wyjazd o godz. 9.15, powrót ok godz. 22.00. Zapisy w kancelarii, koszt 20zł.
  6. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 12 i 14.
  7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
Odsłony: 815