Ogłoszenia- 27.03.2022

Kategoria: Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Od najbliżej niedzieli 3 kwietnia rozpoczną się rekolekcje parafialne dla dorosłych i potrwają do wtorku. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na sali parafialnej. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży od poniedziałku 4 kwietnia do środy 6 kwietnia – będą to dla nich rekolekcje szkolno-parafialne. Program rekolekcji na stronie internetowej i gablotce oraz przy wyjściu z kaplicy i sali parafialnej. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi ks. Mikołaj Wyczałek, salezjanin wraz z ekipą towarzyszącą. 
 2. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w kaplicy i na sali parafialnej w czasie Mszy św. i nabożeństw Drogi Krzyżowej. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
 3. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z adoracją od godz. 16.30, a po nim Msza św.
 4. Trwają prace termomodernizacyjne tak w kościele jak i na plebanii. Jak wiemy pojawiły się pewne nieprzewidziane problemy związane z grubością posadzki w kościele czy obecną sytuacją na rynku związaną z dostępnością materiałów budowlanych i ich ceną. Prace są i będą kontynuowane choć z tych racji możemy się liczyć z opóźnieniami. Tym bardziej wszystkim dziękujemy za wsparcie i zrozumienie, za to, że jako wspólnota parafialna jesteście w tym czasie jaki przeżywamy. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Z inicjatywy Rady Duszpasterskiej w najbliższą niedzielę oraz w niedzielę palmową będzie prowadzona sprzedaż palm i art. świątecznych, ale też czegoś na słodko. Zachęcamy więc by palmy zakupić przy naszej parafii z czego dochód będzie przeznaczony na prace remontowe.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i osób, które chcą się zaangażować w przygotowanie kiermaszu świątecznego w najbliższą sobotę od godz. 17.00.
 7. W sobotę przypada 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym dniu przy ul. Leśnej zostanie też otwarty Dom Pomocy Społecznej, w którym tworzona jest też kaplica oraz będzie podjęta posługa duszpasterska przez księży z naszej parafii.
 8. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią oraz złożoną ofiarę mieszkańcom Sienkiewicza 32 i 34. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy rodziny z Sienkiewicza 36.
 10. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie i dary dla Ukrainy. Jest to i dla nas wezwanie by nigdy daru pokoju, ale też chleba, tego co posiadamy nie marnować.
 11. W dn. 5-8 kwietnia będą wydawane przez MOPS paczki żywnościowe.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożychdarów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.  
Odsłony: 1120