Ogłoszenia- 11.11.2018

Kategoria: Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie 11 listopada 2018

XXXII Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko
w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dziś w naszym kościele o godz. 12.15 Msza św.
w intencji ojczyzny. Również w naszym mieście na Placu Konstytucji 3-go Maja odbędzie się Festiwal Patriotyczny –zapraszamy do udziału.
Parafialne świętowanie zakończymy koncertem patriotycznym Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w naszym kościele 18 listopada o godz. 18.00.
3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary – dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na ten cel.
4. Za tydzień modlimy się w intencji przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskim w naszym seminarium radomskim. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na WSD w Radomiu.
5. Dziękuję Nadleśnictwu za pomoc w wysprzątaniu terenu z tyłu kościoła, pielęgnacje drzew i wykonanie ogrodzenia dębu JPII., a także wszystkim Wam za troskę fizyczną i materialną o naszą świątynię. Za wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić
w najbliższą środę na Mszy św. o godz. 17.00. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 49 i 47.
6. Od środy do piątku w godz. 9-14.00 na terenie PRONIT-u będą rozdawane dary dla potrzebujących.
7. W piątek i sobotę 16 i 17 listopada 2018 nasza Parafia organizuje Autokarową Pielgrzymkę do Krakowa i Wadowic. Obiado–kolacja, nocleg i śniadanie w Kalwarii Zebrzydowskiej u O.Bernardynów. Serdecznie zapraszamy -zapisy do środy w zakrystii
i kancelarii w godzinach urzędowania.
8. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

Odsłony: 889