Ogłoszenia - 02.06.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 czerwiec 2024

IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024r.

 1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 KŻR młodzieży.
 3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały ten miesiąc o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego. Z racji tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała do czwartku włącznie na zakończenie nabożeństw procesja eucharystyczna wokół kościoła. Chcemy w ten sposób wyrażać naszą wiarę i wdzięczność, że Chrystus jest obecny pośród nas i możemy Go przyjmować w komunii św. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i wręczymy nagrody dzieciom, które uczestniczyły we wszystkich nabożeństwach majowych.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Natomiast w pierwszy piątek czerwca celebrować
  będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Spowiedź w naszym kościele podczas Mszy porannej i popołudniu od godz. 17.00.
 5. Spowiedź w domach chorych w piątek od godz. 9.00.
 6. Adoracja młodzieży w piątek od godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, pomoc w organizacji procesji i liturgiczną asystę, za
  wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana. Wyrażamy też wdzięczność rodzicom dzieci, które przeżywały rocznice komunii św. za troskę o religijne wychowanie, a także posprzątanie i dekorację świątyni oraz dar Mszału do odprawiania Mszy św. W najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy parafian z Alei Lipowych 2 i 4.
 8. W najbliższą niedzielę Mszę św. o godz. 12.15 odprawi ks. Piotr Auguścik, który w naszej parafii odbywał praktyki diakońskie udzielając nam na jej zakończenie błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do udziału.
 9. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg obdarza Was potrzebnymi łaskami.
Odsłony: 733