Ogłoszenia - 26.05.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 maj 2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maja 2024 r.

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. W czwartek dzieci z klas IV przeżyją dzień rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Jako rodzice pomagajmy też młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem i odważnym świadectwem wiary, zwłaszcza dziś, kiedy toczy się walka z krzyżem i chrześcijańskimi wartościami. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę od 16.30, natomiast próba liturgiczna we wtorek o godz. 18.30.
 3. W najbliższy czwartek 30 maja, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.45 i 18.00. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła i naszej ojczyzny. Przygotujmy cztery ołtarze i trasę procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Trasa procesji:
  I - ołtarz dzieci – przygotowany przez mieszkańców bl. Aleje Lipowe 28
  II - ołtarz młodzieży – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 6
  III - ołtarz mężczyzn i ojców – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 14
  IV - ołtarz kobiet i matek - przygotowany przez mieszkańców bl. Popiełuszki 2
  Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.30, podczas której dzieci kl. IV będą przeżywały swoją rocznice komunii św. O godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna. Po zakończonej procesji będzie też dodatkowa Msza św. ok. godz. 11.45. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Prosimy o pomoc w organizacji procesji: panów do niesienia baldachimu i nagłośnienia, kobiety do różańca, świec, chorągwi. Swoje zaangażowanie w procesję będą też miały dzieci, które przeżywają w tym dniu rocznicę komunii św. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców by szli razem z ministrantami.
 4. Trwają przy parafii prace związane z wymianą przyłącza sieci energetycznej. Ich szacowany przez PGE koszt to 28tys. Te prace były konieczne i chronią nas przed poważniejszymi usterkami w dostawie prądu. Jest to duży wydatek, dlatego prosimy i dziękujemy tym, którzy będą mogli okazać materialne wsparcie.
 5. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie kaplicy adoracji i kościoła. W najbliższą środę o pomoc w sprzątaniu i dekorację świątyni prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznicę Komunii św.
 6. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć, ale też składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spełnienia marzeń, i wielu powodów do uśmiechu. Wielu powodów do radości życzymy też wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Niech dobry Bóg obdarza Was potrzebnymi łaskami.
Odsłony: 1647