Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kategoria: Aktualności

Dzisiaj w całym kościele obchodziliśmy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu pełni wiary wyznajemy, że to Jezusa jest naszą Opieką i Panem całego świata.

Podczas Mszy Świętej w tym dniu nasz ministrant Alan Stępień przyjął strój lektorski, czyli albę i cingulum. Również 6 kandydatów na ministrantów otrzymało błogosławieństwo na dalsze posługi udzielone im przez Księdza Proboszcza. Tym obrzędom towarzyszyło także przyjęcie pelerynek przez 8 dziewczynek, czyli przyjęcia zewnętrznego znaku przynależności do parafialnej scholii „Dzieci Maryi”.

Wszystkie te młode osoby dzięki temu wydarzeniu będą mogły jeszcze bardziej upiększać liturgię w naszym kościele, poprzez swój śpiew i czytanie Słowa Bożego. Ten obrzęd pomógł im również pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Jezusem Królem Wszechświata.

Otoczmy ich wszystkich naszą modlitwą. W szczególny sposób dziękujemy ich rodzicom. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie Kościoła, ich wiara i gorliwość bardzo wiele mówią o chrześcijańskim życiu całej rodziny! I za to świadectwo rodziców i dzieci: Chwała Chrystusowi Królowi!!!

Odsłony: 529