Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj w całym kościele obchodziliśmy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu pełni wiary wyznajemy, że to Jezusa jest naszą Opieką i Panem całego świata.

Podczas Mszy Świętej w tym dniu nasz ministrant Alan Stępień przyjął strój lektorski, czyli albę i cingulum. Również 6 kandydatów na ministrantów otrzymało błogosławieństwo na dalsze posługi udzielone im przez Księdza Proboszcza. Tym obrzędom towarzyszyło także przyjęcie pelerynek przez 8 dziewczynek, czyli przyjęcia zewnętrznego znaku przynależności do parafialnej scholii „Dzieci Maryi”.

Wszystkie te młode osoby dzięki temu wydarzeniu będą mogły jeszcze bardziej upiększać liturgię w naszym kościele, poprzez swój śpiew i czytanie Słowa Bożego. Ten obrzęd pomógł im również pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Jezusem Królem Wszechświata.

Otoczmy ich wszystkich naszą modlitwą. W szczególny sposób dziękujemy ich rodzicom. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie Kościoła, ich wiara i gorliwość bardzo wiele mówią o chrześcijańskim życiu całej rodziny! I za to świadectwo rodziców i dzieci: Chwała Chrystusowi Królowi!!!

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg