Festyn dla Życia i Rodziny!!!

Kategoria: Aktualności

Już po raz drugi w pierwszą wrześniową niedzielę w naszej rodzinie parafialnej postanowiliśmy wspólnie pożegnać wakacyjny czas podczas Festynu Parafialnego Dla Życia i Rodziny.

Podczas Mszy Świętej o godz.11.00 dziękowaliśmy Bogu za czas urlopów i wypoczynku oraz najmłodszym uczniom zostały pobłogosławione tornistry i przybory szkolne. Odbyło się także pierwsze po wakacyjnej przerwie losowanie Misia Hieronima, który rozpoczyna swoją wędrówkę przez domu dzieci naszej parafii!

Chwilę po Eucharystii nasz Klaun wraz ze swoimi wyrośniętymi zwierzątkami zaprosił dzieci na przedstawienie w wykonaniu Teatru Pierwszego Kontaktu p.t.: "O smoku, co pękł tego roku"! Nie zabrakło także czasu na gry i zabawy, w które zaangażowane były nie tylko dzieci, ale również rodzice a nawet dziadkowie.

Mieliśmy także okazję zobaczenia mundurów żołnierskich oraz słuchania śpiewów patriotycznych. Wszystkich łasuchów z pewnością kusiła kiełbaska z grilla serwowana przez Rycerzy Kolumba, słodki miód przywieziony przez pszczelarzy czy też cukrowa wata prosto od Harcerzy.

Ciekawi świata przyrody mogli zgłębić tajemnice Puszczy Kozienickiej przy stoisku Nadleśnictwa. Zwieńczeniem wspólnego biesiadowania był koncert muzyki ludowej w wykonaniu Zespołu Guzowianki, który z niezwykłym entuzjazmem zakończył nasz festyn!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom! Już snujemy plany na kolejne festyny mając nieukrywaną nadzieję na liczne inicjatywy parafian!

Odsłony: 748