Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

"Bójcie się życia nieobmodlonego"- Bierzmowanie 2019

W czasie świętowania Uroczystości Odpustowych przeżywaliśmy w naszej parafii Celebrację Sakramentu Bierzmowania. Proces przygotowania do Bierzmowania trwał od października.Poprzez regularna spowiedź oraz niedzielną Eucharystię a także katechizację szkolną, spotkania w małych grupach formacyjnych oraz cykl comiesięcznych spotkań tzw. Apele Młodych kandydaci przygotowywali swoje serca na Dar Ducha Świętego! Szafarzem sakramentu był Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn- Cysters z Wąchocka. Do Sakramentu przystąpiło 132 osoby będące uczniami klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej. Wśród nich 16 ministrantów, z których 10 zostało ministrantami w trakcie przygotowania do Bierzmowania! Podczas homilii Ojciec Eugeniusz ukazywał piękno życia człowieka wypełnionego Darami i owocami Ducha Świętego, podejmowanego jako życiowa misja i Boże powołanie! W życiu sakramentalnym ukazywał młodzieży drogę otwierania się na prowadzenie Ducha Świętego! Duchowym biletem i drogowskazem były słowa, które do młodzieży na koniec Mszy Świętej skierował Proboszcz: ks. Mariusz Wincewicz. „Bójcie się życia nieprzemodlonego!” Człowiek pragnący żyć Duchem Świętym zawsze jest człowiekiem modlitwy. Swoją modlitwą otaczamy młodzież, cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i już zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych!

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg