"Bójcie się życia nieobmodlonego"- Bierzmowanie 2019

Kategoria: Aktualności

W czasie świętowania Uroczystości Odpustowych przeżywaliśmy w naszej parafii Celebrację Sakramentu Bierzmowania. Proces przygotowania do Bierzmowania trwał od października.Poprzez regularna spowiedź oraz niedzielną Eucharystię a także katechizację szkolną, spotkania w małych grupach formacyjnych oraz cykl comiesięcznych spotkań tzw. Apele Młodych kandydaci przygotowywali swoje serca na Dar Ducha Świętego! Szafarzem sakramentu był Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn- Cysters z Wąchocka. Do Sakramentu przystąpiło 132 osoby będące uczniami klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej. Wśród nich 16 ministrantów, z których 10 zostało ministrantami w trakcie przygotowania do Bierzmowania! Podczas homilii Ojciec Eugeniusz ukazywał piękno życia człowieka wypełnionego Darami i owocami Ducha Świętego, podejmowanego jako życiowa misja i Boże powołanie! W życiu sakramentalnym ukazywał młodzieży drogę otwierania się na prowadzenie Ducha Świętego! Duchowym biletem i drogowskazem były słowa, które do młodzieży na koniec Mszy Świętej skierował Proboszcz: ks. Mariusz Wincewicz. „Bójcie się życia nieprzemodlonego!” Człowiek pragnący żyć Duchem Świętym zawsze jest człowiekiem modlitwy. Swoją modlitwą otaczamy młodzież, cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i już zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych!

Odsłony: 1118