Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

"Bójcie się życia nieobmodlonego"- Bierzmowanie 2019

W czasie świętowania Uroczystości Odpustowych przeżywaliśmy w naszej parafii Celebrację Sakramentu Bierzmowania. Proces przygotowania do Bierzmowania trwał od października.Poprzez regularna spowiedź oraz niedzielną Eucharystię a także katechizację szkolną, spotkania w małych grupach formacyjnych oraz cykl comiesięcznych spotkań tzw. Apele Młodych kandydaci przygotowywali swoje serca na Dar Ducha Świętego! Szafarzem sakramentu był Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn- Cysters z Wąchocka. Do Sakramentu przystąpiło 132 osoby będące uczniami klas III Gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej. Wśród nich 16 ministrantów, z których 10 zostało ministrantami w trakcie przygotowania do Bierzmowania! Podczas homilii Ojciec Eugeniusz ukazywał piękno życia człowieka wypełnionego Darami i owocami Ducha Świętego, podejmowanego jako życiowa misja i Boże powołanie! W życiu sakramentalnym ukazywał młodzieży drogę otwierania się na prowadzenie Ducha Świętego! Duchowym biletem i drogowskazem były słowa, które do młodzieży na koniec Mszy Świętej skierował Proboszcz: ks. Mariusz Wincewicz. „Bójcie się życia nieprzemodlonego!” Człowiek pragnący żyć Duchem Świętym zawsze jest człowiekiem modlitwy. Swoją modlitwą otaczamy młodzież, cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i już zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych!