Ogłoszenia - 25.02.2024

Kategoria: Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024r.

1. W najbliższą niedzielę w ramach obchodu Jubileuszu 40lecia Parafii rozpoczniemy MISJE ŚWIĘTE, które będziemy przeżywali od 3 do 10 marca. Bogactwo modlitewne tygodnia misyjnego jest bardzo wielkie. W parafii są odprawiane Msze św. z kazaniem misyjnym. Misjonarze głoszą nauki dla mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży, prowadzą różaniec i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Każdego dnia podczas apelu misyjnego odbywają się specjalne spotkania wszystkich parafian. Na zakończenie misji nastąpi poświęcenie nowego Krzyża misyjnego oraz zostaną przekazane do naszej parafii relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczegółowy program znajdziemy w parafialnej gazetce Wieści z Parafii oraz na stronie internetowej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich: i tych, którzy regularnie praktykują, ale także tych, których wiara nieco osłabła, oraz tych, którzy zagubili drogę do Boga. MISJE, to kolejna szansa jaką daje nam Bóg, by mocą Słowa Bożego, umocnić swoją wiarę i uchwycić się pomocnej dłoni Boga w naszych codziennych życiowych problemach. Nie warto tej szansy zmarnować.
2. Nabożeństwa pasyjne są również pomocą we właściwym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 17.30, a młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Zachęcamy by nabożeństwa Drogi Krzyżowej rozpocząć udziałem we Mszy św. przyjmując komunię św.
3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych; natomiast spowiedź w kościele rano od 6.15 i popołudniu od godz. 17.00-18.15. W sobotę od godz. 16.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po nim Msza św.
5. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieżyprzygotowującej się do bierzmowania.
6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 20 i 22.
7. Ogłoszenie grzecznościowe: Przedszkole nr 3 w Pionkach przy ul. Targowej 9 zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty, w dn. 29 lutego na godz. 15.30.
8. Swój czas bezpośredniego przygotowania przed święceniami kapłańskimi i duszpasterskiej pomocy kontynuuje w naszej parafii dk. Piotr Auguścik. Będzie on w naszej parafii przez cały czas do 12 maja. Polecamy go modlitewnej pamięci, prosząc też o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Odsłony: 1009