Ogłoszenia - 18.02.2024

Kategoria: Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niebawem szczególny czas dla naszej parafii – MISJE ŚWIĘTE, które w dniach 3 – 10 marca poprowadzi ks. Danie Reguła i ks. Mateusz Włosiński. Misje, są to rekolekcje, które zwykle przeprowadza się w parafii co 10lat i trwają tydzień czasu. To szczególne wezwanie Bożego Słowa do nawrócenia, do uporządkowania życia, ale też jest to okazja, by uchwycić się pomocnej dłoni Boga w naszych codziennych życiowych problemach. Módlmy się, aby przeżyte misje dla każdego z nas były czasem nawrócenia do Boga oraz odnowy życia z Bogiem.
2. Plan Misji Świętych znajdziemy w nowym numerze gazety parafialnej Wieści z Parafii – postarajmy się o to, by dotarł on do wszystkich parafian i tych, którzy czują się związani z naszą parafią.
3. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 17.30, a młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Zachęcamy by nabożeństwa Drogi Krzyżowej rozpocząć udziałem we Mszy św. przyjmując komunię św.
4. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz wszystkim zaangażowanym w wykonanie dekoracji wielkopostnej. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 17, 19 i 21.
5. W środy o godz. 17.00 zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Bożej Królowej Polski w intencji ojczyzny i parafii. Składane intencje do skrzynki modlitewnej, która znajduje się przy świeczniku przed prezbiterium będą odczytywane w czasie tego nabożeństwa.
6. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w cenie 10zł. Na stolikach z prasą jest nowy numer Wieści z Parafii, gdzie znajdziemy dalszą historię początków tworzenia naszej parafii, artykuł o błogosławionej rodzinie Ulmów, których relikwie otrzyma nasza parafia oraz kilka informacji aktualnych z życia parafii. Kto chce może przy tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki na stoliku z prasą.
7. Wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa w najbliższą sobotę o godz. 7.15 spod kościoła.
8. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w sobotę 2 i 9 marca w parafii św. Mikołaja w Jedlni, zapisy telefonicznie 606 324 438. Inne terminy kursów znajdziemy na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.
9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
10. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy też za składane ofiary niedzieli gospodarczej oraz te przekazywane na konto parafialne. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Odsłony: 1311