Ogłoszenia- 28.02.2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. W ich intencji będziemy się też modlić dziś na Gorzkich Żalach o godz. 17.30.
  2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. W dni powszednie po Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  3. Jutro 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć i modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji jutro o godz. 18.00 z udziałem harcerzy.
  4. W pierwszy czwartek marca o godz. 18.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Świętej w kaplicy adoracji zapraszamy chętnych do podjęcia całonocnej adoracji.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w kościele na Mszy św. porannej o godz. 6.30 i później od godz. 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 6.30 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W I piątek miesiąca po Drodze Krzyżowej młodzież zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
  8. W I sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na adorację od godz. 16.30 i modlitwę różańcową, a następnie Mszę św. o godz. 18.00.
  9. Od jutra Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Targowej prowadzi zapisy uczniów do klasy I.
  10. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Podgaje.
  11. Zachęcamy do sięgnięcia do prasy i książek religijnych – do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i książka o eucharystii Powróćmy na Eucharystię.
  12. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia by pokój i radość gościła w Waszych sercach. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołatarzach naszych świątyń ofiaruje się Bogu za nas, staje sie pokarmem na życie wieczne.