Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Otwarcie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu!!!

Tak to się zaczęło…
W październiku 2019 rozpoczęliśmy w naszej parafii 33 dniowe rekolekcje WspólnotyDuchowych Niewolników Maryi, w których uczestniczyło blisko 200os. To w czasie tych rekolekcji zrodziła się myśl powstania kaplicy adoracji. Były rozmowy, a zaraz później pierwsze działania projektowe i zbieranie środków na ten cel. Wybór padł na kaplicę w dolnym kościele, gdzie obok znajduje się grota Narodzenia. Od grudnia 2019r. ruszyły pierwsze prace. Została zamówiona nadbudowa nad tabernakulum, by tam bezpiecznie za szybą umieścić na specjalnie przygotowanym tronie nową monstrancję, którą w dniu bierzmowania tj. dniu 26 czerwca br. pobłogosławił ks. Bp Henryk Tomasik. Do kaplicy zostały zakupione ławki oraz meble do prezbiterium tj. fotele do miejsca przewodniczenia, ławki dla służby liturgicznej, stoliki.

 
Otwarcia kaplicy adoracji dokonaliśmy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – bo jest to dzień, który szczególnie pokazuje, że jak w życiu tych Apostołów, tak też w każdej historii ludzkiego życia Pan Bóg może działać cuda o ile Mu na to pozwolimy. Zapraszamy każdego dnia w godz. 7.00-19.00 do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy dolnej kościoła NMP Królowej Polski w Pionkach – by tu Chrystusowi mówić o codziennych sprawach swojego życia i pozwolić Mu się prowadzić każdego dnia.
Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierali i wspierają to dzieło. Jako Duszpasterze ufamy, że będzie to kolejne miejsce na mapie naszej diecezji, by tu doświadczać Bożej miłości i czerpać duchowe siły dla swojego życia.