Ogłoszenia-05.03.2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2023r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice
i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci.
To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji
i naszej polskiej pobożności.

2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek  razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową – na godz. 17.30 zapraszamy dzieci,
a na godz. 18.30 młodzież i dorosłych.
Zachęcamy by Drogę Krzyżową rozpocząć bądź zakończyć udziałem we Mszy, która jest sprawowana o godz. 17.00 i 18.00 umacniając się Bożym Słowem i przyjmując komunię św.

3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: dla dzieci i młodzieży 22-24 marca, poprowadzi je ks. Krzysztof Kwiatkowski. Natomiast rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca i poprowadzi je ks. Marcin Pietras. PARAFIALNA SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA 1 kwietnia w sobotę. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

5. W dzisiejszą I niedzielę miesiąca spotkanie KŻR dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz KŻR młodzieży po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego

7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy dolnej. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku ul. Bohaterów Studzianek 19 i 21.

8. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami wspierając modlitewnie i materialnie dzieło ewangelizacji oraz niesienia przez misjonarzy pomocy w wymiarze edukacyjnym czy medycznym.

9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w następny wtorek tj. 14 marca o godz. 19.00 na plebanii.

10. W najbliższą niedzielę 12 marca o godz. 19.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.