Ogłoszenia-01.01.2023r. + wizyta duszpasterska-rozpiska cz. 2

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKE

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023r.

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzisiejsza uroczystość z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Zapraszamy dziś na godz. 17.30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych dorosłych, natomiast
w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 Koła Różańcowego Młodzieży.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W I piątek miesiąca, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 12.15).

5. W dniu 6 stycznia o godz. 12.00 po raz dziewiąty ulicami Pionek wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie na Ogródku Jordanowskim. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym marszu, który jest okazją do radosnego świadectwa naszej wiary.

6. W najbliższą niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się koncert organowo-skrzypcowy. Na skrzypcach zagra Anna Prosekova. Będzie to koncert kolęd połączony z muzyką sakralną.

7. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. By nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony, przypominamy i prosimy, by tym zewnętrznym znakiem zaproszenia kapłana do domu było wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi mieszkania albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”.

Jeżeli ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, będzie mógł to uczynić w terminie dodatkowej kolędy lub ustalić dogodny czas.

Program wizyty duszpasterskiej na stronie parafialnej i drzwiach kościoła.

8. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

DZIEŃ TYGODNIA

Program wizyty duszpasterskiej

2 stycznia

od godz. 9.00 – domy prywatne:

1 ksiądz: Armii Krajowej od początku oraz ul. Targowa od numerów końcowych

2 ksiądz: ul. Willowa i Armii Krajowej od numerów końcowych

3 ksiądz: ul. Biała i Złota

4 ksiądz: ul. Staszica od początku

od godz. 15.30:

Popiełuszki 2  - (1 ksiądz od nr 1 ; 2 ksiądz od nr 21;  3 ksiądz od ostatniej klatki)

3 stycznia

od godz. 9.00: