Ogłoszenia - 14.07.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 30 czerwiec 2024

XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2024 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech on sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem i umocnieniu wiary. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

2. Codziennie o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej prowadzonej przez różne grupy i wspólnoty naszej parafii. Przez miesiąc lipiec modlimy się w intencji rodzin przyzywając też wstawiennictwa błogosławionej Rodziny Ulmów.

3. Ponieważ w czwartek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika
z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących,
w przyszłą niedzielę
w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili
o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów
i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!

4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

5. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian
z Alei Lipowych 14 i 16.

6. Następna III niedziela miesiąca to niedziela gospodarcza. Dziękujemy za każde wsparcie duszpasterskie i materialne, za Waszą hojność, zaangażowanie
i otwarte serca.

7.  Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku
i szczęśliwych powrotów do domu.