Ogłoszenia - 22.09.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 21 wrzesień 2024

XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2024 r.

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.

2. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie
do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które chcą przystąpić do I komunii św. w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na dużej sali parafialnej, wejście od Alej Królewskiej. Jeszcze w tym tygodniu w poniedziałek i piątek w godz. 19.00 – 19.30 do ks. Artura mogą składać swoją deklarację ci, którzy chcą przygotowywać się do bierzmowania w naszej parafii.  Nie traktujmy tych sakramentów: eucharystii czy bierzmowania jako „wydarzenia czy imprezy na jeden dzień”. O wiarę umacnianą w spotkaniu
z Chrystusem na niedzielnej Mszy św. prośmy dla wszystkich chrześcijan, ale też o dobre, szczere przygotowanie do I komunii św. i bierzmowania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.

4. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci), muzyczne schole, czy grupy oazowe. Zachęcamy
do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się: dla kandydatów na ministrantów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00, scholii dziecięcej w czwartek
od godz. 18.45, a w piątek spotkanie oazowe dla kl. IV-VI o godz. 16.30, kl. VII-VIII o godz. 18.30 oraz starszej młodzieży o godz. 19.30.

5. Od wielu lat istnieje przy naszej parafii grupa ministrantów, którą tworzą ojcowie i dorośli mężczyźni. Wielu obecnych też w naszej świątyni w swoich młodzieńczych latach podejmowało służbę ministrancką. Zapraszamy wszystkich, którzy już są i tych mężczyzn, którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów na spotkanie formacyjne dziś o godz. 19.00 w sali parafialnej.

6. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę od parafian z ul Nowej.  W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Reja i Willowej.

7. Dziś w naszej parafii po każdej Mszy św. organizujemy zbiórkę do puszek na Pomoc Poszkodowanym przez powódź. Wiemy jak wielu ludzi straciło swoje domy, zostały zniszczone szkoły, szpitale. Każda złotówka, to krok do odbudowy. Zebrane środki zostaną za pośrednictwem Caritas przekazane potrzebującym, zmagającym się z powodzią. Bóg zapłać za wsparcie!

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.