Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 14.04.2019

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej
1.Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. 
Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. W tym roku rozpoczęcie na Placu Konstytucji i zakończenie przy kościele św. Maksymiliana.
WIELKI CZWARTEK
2.Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00.
WIELKI PIĄTEK
3.Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17.15. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; obowiązuje on osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia. W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę – całonocna adoracja. Zapraszam parafian i różne grupy naszej parafii do podjęcia adoracji. Plan adoracji dla poszczególnych ulic i wiosek naszej parafii znajdziemy w gablotce. 
WIELKA SOBOTA
4.Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. 
5.Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele w godz. 8.00-12.00, natomiast na Osiedle leśników i do Janusznaksiądz pojedzie od godz. 9.00.
6.Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy po zmroku o godz. 20.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. 
WIELKANOC
7.Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy od procesji rezurekcyjnej o godz. 6.00, zapraszamy do czynnego włączenia się ministrantów, harcerzy, mężczyzn do baldachimu i chorągwi, dzieci do sypania kwiatów i pozostałe grupy naszej parafii do niesienia różańca, figur, sztandarów.
Plan Triduum Paschalnego i adoracji znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej.  
8.Słyszymy inne brzmienie naszych organów to nie tylko za sprawą p.Piotra naszego organisty ale też wymiany wysłużonego nagłośnienia organów i samych organów. Są to już organy znacznie lepszej jakości, cyfrowe, bowiem poprzednie, wymagały już kosztownej naprawy zacinających się przycisków organów tzw. registrów i górnego manuału klawiatury. Koszt zakupu nagłośnienia i organ to blisko 30tys., część już zapłaciliśmy, kolejną będziemy spłacać. W przyszłości pozostanie nam rozbudowa prospektu organowego, ale to przyszły czas. Za wszelkie wsparcie na ten cel serdecznie dziękuję.
Zostały też dopełnione formalności i po świętach,tak jak to było zapowiadane w czasie kolędy będziemy ruszać z I etapem remontu wieży – najtrudniejszy etap tj. zdjęcie pleksy i zrobienie wylewki stropu na wieży oraz z dalszymi pracami remontowymi w budynku parafialnym i kancelarii.
9.Dziękuję za wszelka troskę duchową i materialną podejmowaną w naszej parafii.Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Partyzantów od nr 1 do ul. Chemicznej i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu: 
-w środę na godz. 19.00 rodziców dzieci klas IV, które w Wielki Czwartek będą przeżywały rocznice komunii św.
-w Wielka Sobotę od godz. 14.00 parafian z ul. Partyzantów z uliczkami przyległymi od ul. Nowej do Chemicznej 
10.Próba przed I komunią św. – poniedziałek godz. 15.30.
11.Próba przed rocznicą komunii – wtorek godz. 15.30.
12.Spotkanie rodziców młodzieży, która będzie przystępowała do sakramentu bierzmowania – poniedziałek godz. 19.00.
13.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – gdzie znajdziemy wprowadzenie w czas Triduum Paschalnego.
14.Ks. Krzysztofowi Dukielskiemu dziękuję za rekolekcyjne przygotowanie nas do wczorajszej spowiedzi i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – niech NMP Królowa Polski wyprasza Ci potrzebne łaski w życiu kapłańskim i osobistym.
15.Sprawy kancelaryjne w tym tygodniu proszę załatwiać do środy włącznie.
16.Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.  
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg