Ogłoszenia - 31.03.2024

Kategoria: Ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024 r.

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem.

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego
świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje
wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.
3. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Przygotowujemy się do jej obchodów przez Nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego odprawianą każdego dnia o godz. 17.30.
4. Normy kalendarza liturgicznego wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, z tej racji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego nie obchodziliśmy 25 marca - będziemy ją obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, tj. 8 kwietnia. Do tego dnia przygotowujemy się włączając się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, modląc się od 2 kwietnia po Mszy porannej o poszanowanie daru ludzkiego życia i w intencji tych, którzy podejmą się 8 kwietnia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
5. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na adoracji Pana Jezusa i uczestniczyli w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kapłanom, Diakonowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom, scholii, chórowi, pracownikom naszej świątyni naszemu Kościelnemu i Organiście za troskę o liturgię jej ubogacenie nie tylko w czasie świąt, ale też w ciągu całego roku. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
6. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, tam gdzie jesteśmy i pracujemy. Od pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

Odsłony: 1670