Ogłoszenia- 30.03.2019

IV Niedziela Wielkiego Postu
1.Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
2. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznicę I komunii św.
dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Spotkanie dla rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania
dziś po Mszy św. o godz. 18.00.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca adoracja w intencji powołań po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź święta w I piątek miesiąca od godz. 17.00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi oddamy w sobotę o godz. 18.00. Również w  sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Z racji zbliżających się świąt wielkanocnych ksiądz uda się do domów chorych – w czwartek domy dalsze, w piątek domy bliżej kościoła. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 8.00.
6. W kwietniu obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Autyzmu w związku
z tym 2 kwietnia we wtorek ulicami naszego miasta odbędzie się marsz społeczności Szkoły Specjalnej w Pionkach, gdzie będziemy mogli otrzymać na ten temat stosowne informacje.
7.W najbliższą sobotę 6 kwietnia na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich motocyklistów na Mszę św. rozpoczynającą sezon motocyklowy. Na zakończenie Mszy błogosławieństwo motocyklistów i pojazdów.
8. Dziękuję za wszelka troskę duchową i materialną podejmowaną w naszej parafii, a także przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę osobom z ul. Leśnej 21 i 23 i złożoną ofiarę. Wszystkich ofiarodawców powierzamy na Mszy św. w środę o godz. 18.00. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Leśnej 25 i 27.
9.Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. Jest też nowy numer miesięcznika Różaniec.
10.Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.