Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 04.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 XXXI niedziela zwykła
1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez nasze modlitewne czuwanie w intencji ojczyzny w sobotę 10 listopada od godz. 18.00-21.00. Msza św. w intencji ojczyzny w niedzielę o godz. 12.15. Również w naszym mieście na ten dzień przewidziany jest Festiwal Patriotyczny na Placu Konstytucji 3-go Maja.
Natomiast nasze parafialne świętowanie zakończymy koncertem patriotycznym Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w naszym kościele 18 listopada o godz. 18.00
3. Do 8 listopada (czwartek) każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (najlepiej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
4. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się do czwartku na 15 min. przed Mszą wieczorową, a więc do ostatniego dnia, kiedy możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić w najbliższą środę o godz. 17.00 oraz za mieszkańców Mickiewicza 53 dziękując za pomoc w przygotowaniu świątyni na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 51.
6. W piątek i sobotę 16 i 17 listopada 2018 nasza Parafia organizuje Autokarową Pielgrzymkę do Krakowa i Wadowic. Obiado–kolacja, nocleg i śniadanie w Kalwarii Zebrzydowskiej u Bernardynów. Zapisy od dzisiaj w zakrystii i kancelarii w godzinach jej urzędowania. Serdecznie zapraszamy nie tylko młodzież plus.
7. W tym tygodniu w piątek przypada 9 dzień miesiąca – zapraszam do modlitwy w intencji rodzin proszących o dar potomstwa. Msza św. wieczorowa w piątek w kościele dolnym z modlitwą przy Grocie Narodzenia.
8. W najbliższą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ks. Marcin – zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15 w czasie której będziemy modlili się w intencji solenizanta.
9. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele dolnym spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św.
10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.