Ogłoszenia - 28.01.2024

Kategoria: Ogłoszenia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 stycznia 2024R

 1. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe i ferie zimowe. Od jutra wracamy do stałego porządku Mszy w dni powszednie tj. 6.30, 17.00 i 18.00.
 2. Spowiedź w dni powszednie rano przed Mszą św. od godz. 6.15, a popołudniu w czasie Mszy. W niedzielę i uroczystości spowiedź w czasie Mszy św. w pierwszej kolejności w tzw. konfesjonale zamykanym, który znajduje się w kaplicy Miłosierdzia.
 3. Kancelaria parafialna czynna według stałego porządku.
 4. Dziś na godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30, 9.30 i w czasie Mszy popołudniowych), pierwsza sobota miesiąca (adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).
 6. Obchodzącym I piątki miesiąca przypominamy, że chcąc w pełni skorzystać z duchowych darów jakie Pan Jezus obiecał za pośrednictwem św. Małgorzaty Marii Alacoque ważne jest, by właśnie w tym dniu przyjąć komunię św. Z sakramentu spowiedzi można więc skorzystać wcześniej, natomiast ważne by w tym dniu w stanie łaski uświęcającej przyjąć komunię św.
 7. Spowiedź w domach chorych w I piątki miesiąca – 2 lutego. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chorych, bądź ponowienie zgłoszenia dla zaktualizowania listy osób, które chcą, by ich odwiedzać z sakramentalną posługą z racji I piątku miesiąca. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii, kancelarii oraz telefonicznie.
 8. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.
 9. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 11, 13, 15.
 10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 11. W dniu 24 lutego organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium w Niepokalanowie i Szymanowie, koszt 80 zł z posiłkiem. Jest jeszcze możliwość zapisu na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28 czerwca do 5 lipca. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 12. Spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej 3 lutego w sobotę o godz. 18.30 – zapraszamy też tych, którzy chcą się włączyć w sprawy duszpasterskie parafii.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
Odsłony: 1248