Ogłoszenia - 21.01.2024

Kategoria: Ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA 21 stycznia 2024R

1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”. Niech sięganie po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego będzie stałą praktyką w naszym chrześcijańskim życiu i umacnia naszą wiarę.
2. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie spotkania, za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość.
3. Od jutra kancelaria parafialna czynna według stałego porządku.
4. Spowiedź w dni powszednie rano przed Mszą św. od godz. 6.15, a popołudniu w czasie Mszy. Natomiast w niedzielę i uroczystości spowiedź w czasie Mszy św. w pierwszej kolejności w tzw. konfesjonale zamykanym, który znajduje się w kaplicy Miłosierdzia.
5. Organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28 czerwca do 5 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybszą deklarację, najpóźniej do końca stycznia.
6. Spowiedź w domach chorych naszej parafii będzie odbywała się w I piątki miesiąca – najbliższy to 2 lutego. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chorych, bądź ponowienie zgłoszenia dla zaktualizowania listy osób, które chcą, by ich odwiedzać z sakramentalną posługą z racji I piątku miesiąca. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii, kancelarii oraz telefonicznie.
7. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 7 i 9.
8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
9. Z okazji przypadającego dziś Dnia Babci i jutro Dnia Dziadka obejmujemy ich serdeczną pamięcią, dziękując za wszelkie dobro i prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich. Módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. W ich intencji będziemy się modlili dziś o godz. 17.30 przez pośrednictwo św. Michała Archanioła.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Odsłony: 870