Ogłoszenia - 14.01.2024

II NIEDZIELA ZWYKŁA 14 stycznia 2024 r.

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…
2. Na godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej prowadzonej przez Róże Różańcowe Rodziców – zachęcamy rodziców do tej formy modlitwy za swoje dzieci.
3. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 w kaplicy adoracji rozpoczniemy spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, a po nim Msza św. o godz. 18.00.
4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Niech zewnętrznym wyrazem zaproszenia kapłana będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka z napisem: „zapraszamy księdza”.
5. Przypominamy, że do zakończenia czasu kolędy kancelaria parafialna czynna po Mszy św. wieczorowej w godz. 18.30-19.00.
6. W czasie kolędy w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą Świętą.
7. W najbliższy piątek i sobotę kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym wcześniej terminie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie.
8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28 czerwca do 5 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybszą deklarację, najpóźniej do końca stycznia. Bliższe informacje na stronie parafialnej i kancelarii. Przy zapisie dokonujemy wpłaty zaliczki 1500zł.
9. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 6 i 10.
10. Spotkanie dla wyjeżdzających na obóz zimowy do Białego Dunajca odbędzie się we wtorek o godz. 18.30. Mamy jeszcze kilka miejsc – zgłoszenia najpóźniej do najbliższego wtorku. Całościowy koszt 1400zł zawiera: transport, noclegi, wyżywienie, instruktor nauki jazdy na nartach, ubezpieczenie, wypożyczenie nart, bilety na stok narciarki i do zwiedzanych miejsc… Wyjazd na obóz rozpocznie się 21 stycznia w niedziele Mszą św. o godz. 6.30. Powrót 26 stycznia w piątek.
11. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.