Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 31.12.2023

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 2023R


1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin, by były Bogiem silne.
2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza dziękczynna.
3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże. 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jutro jak w każdą niedzielę.
4. W dniu jutrzejszym Mszą św. o godz. 12.15 pod przewodnictwem Bp. Piotra Turzyńskiego rozpoczniemy obchody Roku Jubileuszowego 40lecia naszej Parafii. Dokładnie tego dnia w 1984r., Bp. Edward Materski erygował, powołał do istnienia naszą parafię. Dziękując za te lata jej tworzenia, chcemy m.in. poprzez Misje Święte zakończone wprowadzeniem relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, prosić o odnowienie i umocnienie naszej wiary. Zapraszamy do licznego udziału.
5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek spowiedź przed Mszą poranną od godz. 6.00, a popołudniu od godz. 17.30.
6. Ponieważ przed świętami byliśmy u chorych z komunią św., w tym miesiącu spowiedź w domach chorych tylko w piątek od godz. 9.00, po wcześniejszym zgłoszeniu osobiście bądź telefonicznie.
7. W dniu 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 12.15).
8. W dniu 6 stycznia o godz. 12.00 po raz kolejny ulicami Pionek wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie na Ogródku Jordanowskim. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym marszu, który jest okazją do radosnego świadectwa naszej wiary.
9. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Niech wyrazem zaproszenia kapłana by wspólnie pomodlić się i prosić o Chrystusowe błogosławieństwo będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”, by później nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony. Gdyby zaszły nieprzewidziane sytuacje i nie będziemy mogli przyjąć księdza po kolędzie, to na zakończenie odwiedzin kolędowych – po połowie stycznia - będzie podany dodatkowy termin i wówczas po wcześniejszym zgłoszeniu udamy się do Was.
10. W piątek od godz. 16.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy należących do Legionu Maryi i Duszpasterstwa Dusz Czyśćcowych.
11. W sobotę na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlili w intencji ks. Kacpra z racji imienin – już dziś składamy mu najlepsze życzenia jak i wszystkim jubilatom
i solenizantom tego tygodnia i życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień.