Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

BOŻE NARODZENIE 2023 R

BOŻE NARODZENIE 2023 R

1. Najbliższa Niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, wszystkie małżeństwa by były Bogiem silne. W niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskim.
2. Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego w niedzielę, która jest zarazem ostatnim dniem roku kalendarzowego o godz. 17.30, a po nim Msza św. dziękczynna.
3. W dniu 1 stycznia Mszą św. o godz. 12.15 pod przewodnictwem Bp. Piotra Turzyńskiego rozpoczniemy obchody Roku Jubileuszowego 40lecia naszej Parafii. Dokładnie tego dnia w 1984r., Bp. Edward Materski erygował, powołał do istnienia naszą parafię. Dziękując za te lata jej tworzenia, chcemy m.in. poprzez Misje Święte zakończone wprowadzeniem relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, prosić o odnowienie i umocnienie naszej wiary.
4. Drodzy Parafianie!
Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Na czas kolędy starajmy się być wszyscy w domu. Niech na stole będzie krzyż, świece, Pismo Św., kropidło i woda święcona a tam, gdzie są dzieci uczące się - zeszyty czy ćwiczeniówki do religii.
Niech wyrazem zaproszenia kapłana by wspólnie pomodlić się i prosić o Chrystusowe błogosławieństwo będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”, by później nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony. Gdyby zaszły nieprzewidziane sytuacje i nie będziemy mogli przyjąć księdza po kolędzie, to na zakończenie odwiedzin kolędowych - około połowy stycznia - będzie podany dodatkowy termin i wówczas po wcześniejszym zgłoszeniu udamy się do Was.
W czasie kolędy chcemy rozmawiać o sprawach naszej wspólnoty parafialnej, ale też zaprosić do włączenia się w różne grupy parafialne. Tym, którzy będą mogli, dziękujemy za złożone ofiary, które będą przeznaczone na ogrzewanie oraz spłatę zobowiązań kredytowych za wykonane prace termomodernizacyjne. Jeśli na to fundusze pozwolą, a może znajdą się sponsorzy to chcielibyśmy zamówić konfesjonał zamykany, który byłby umieszczony pod chórem.
5. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Sienkiewicza 8.
6. Przypominamy, że do zakończenia czasu kolędy kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej w godz. 18.30-19.00. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
7. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą poranna i w czasie Mszy wieczornych. W tym czasie Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w kaplicy dolnej. Tam też w ciągu dnia możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy w Grocie Narodzenia.
8. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w dekoracji kościoła, za przygotowanie i upiększenie liturgii ministrantom, scholii, chórowi. Dziękuję Kapłanom, p. Kościelnemu, p. Organiście i wszystkim ludziom dobrej woli za każde dobro, abyśmy mogli w jak najlepszym nastroju przeżyć te święta Bóg zapłać!
9. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.