Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 24.12.2023

IV niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023R.

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od fragmentu z Pisma Św., wspólnej modlitwy, pojednania i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Obrzęd Wigilijny jest zamieszczony na ostatniej stronie naszej gazety parafialnej Wieści z Parafii, gdzie znajdziemy też aktualne informacje z życia parafii.
2. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej. Tradycyjnie też niech nasze wieczerze wigilijne mają charakter postny. Opłatek na stół wigilijny możemy jeszcze zakupić w zakrystii.
3. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy w naszej świątyni o godz. 23.30 wspólnym kolędowaniem, a o godz. 24.00 Pasterka. Msze św. w I i II dzień świąt Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę.
4. Bóg zapłać mieszkańcom Januszna za pomoc w sprzątaniu świątyni i złożoną ofiarę a także tym, którzy podjęli się sprzątania i dekoracji kaplicy adoracji. Dziękujemy też za pomoc i wykonanie świątecznej dekoracji ks. Piotrowi wraz z całą kreatywną ekipą osób zaangażowanych w wystój kościoła. Dziękujemy Panom i OSP Pionki za obsadzenie choinek i postawienie konstrukcji szopki. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Sienkiewicza 8.
5. Na stoliku z prasą oprócz parafialnej gazety znajdziemy też świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego z płytą CD w cenie 15zł.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.
7. SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO MARKA SOLARCZYKA NA BOŻE NARODZENIE 2023
Moi Drodzy!
Uroczystość Narodzenia Pańskiego pozwala nam na nowo przeżyć tajemnicę życia z Bogiem i w naszej codzienności odkryć dar Jego miłości.
Dziękuję wszystkim, dla których okres adwentu stał się czasem troski o umocnienie wiary i bardzo często wielkiego poświęcenia, szczególnie we wspólnej modlitwie podczas Mszy Św. roratnich. Dziękuję oddanym duszpasterzom za wytrwałą posługę i wszystkim wiernym, dzięki którym mogły się wypełnić liczne adwentowe inicjatywy w parafiach.
Życzę wszystkim, aby tajemnica Narodzenia Syna Bożego umocniła nadzieję, że Bóg jest z nami i z Jego pomocą obronimy wszelkie dobro. Niech macierzyńska opieka Maryi i jej oddanie dla narodzonego Syna umocni naszą wierność Bogu i zjednoczy nas dzięki mocy miłości Boga.
Niech Boże błogosławieństwo wspiera całą wspólnotę Kościoła radomskiego i każdego, kto razem z nami pragnie swoje życie zawierzyć Bogu.

Wasz biskup Marek