Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 17.12.2023

III niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023R.

1. „Radujcie się w Panu!” – dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Dziękujemy też ks. Amadeuszowi za przeprowadzone rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas do wczorajszej parafialne spowiedzi adwentowej i Świąt Bożego Narodzenia.
2. Świąteczna spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek – chorych, do których mają się udać kapłani prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
3. Dziś na godz.17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
4. Przeżywamy ostatni tydzień adwentu. Zapraszamy na godz. 6.15 do uczestnictwa w porannej Mszy, zwanej roratami, zwłaszcza tych, którym jeszcze się nie udało uczestniczyć w tegorocznych roratach. Szczególnie przypominamy o tym przygotowującym się do I komunii św. i do bierzmowania. Polecamy to uwadze i pamięci rodziców tych dzieci i młodzieży.
5. Dzieci prosimy, by w najbliższą środę przyniosły swoje podpisane plansze adwentowe, dla wytrwałych w piątek będą wręczane nagrody.
6. Dziś o godz. 15.30 spotkanie opłatkowe grup i wspólnot parafialnych dorosłych tj. Oazy Rodzin, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Rady Parafialnej, Legionu Maryi, scholii starszej, KŻR, Wspólnoty Niewolników Maryi, Kręgu Biblijnego, chóru, Apostolstwa Dusz Czyśćcowych.., a grup młodzieży i dzieci dziś o godz. 19.00.
7. Od środy od godz. 16.30 zapraszamy do pomocy w świątecznym strojeniu choinek i kościoła. Natomiast w piątek na godz. 18.00 zapraszamy parafian z Januszna do pomocy w sprzątaniu kościoła.
8. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i życzenia. Obrzęd wigilijny możemy znaleźć gazetce parafialnej Wieści z Parafii, która znajduje się na stoliku z prasą. Z racji, że wigilia wypada w niedzielę, Msze w przyszła niedzielę tylko do południa nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!!! Natomiast wieczorem zapraszamy na godz. 23.30 na wspólne kolędowanie, a po nim Pasterka o godz. 24.00.
9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
10. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28 czerwca do 5 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybszą deklarację. Bliższe informacje na stronie parafialnej i kancelarii. Przy zapisie dokonujemy wpłaty zaliczki 1500 zł.
11. Spotkanie osób wyjeżdzających na obóz parafialny i ich rodziców jutro o godz. 18.30 w salce parafialnej.
12. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy za składane ofiary niedzieli gospodarczej oraz te przekazywane na konto parafialne. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.