Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 03.12.2023

I niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, które jest dla nas zaproszeniem do szukania obecności Boga i żywego uczestnictwa we wspólnocie kościoła.
2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie.
Zapraszamy od poniedziałku do soboty:
-o godz. 6.00 na Godzinki ku czci Matki Najświętszej
-o godz. 6.15 zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy, zwanej roratami
-rekolekcje adwentowe od 15-17 grudnia /piątek-niedziela/, natomiast parafialna spowiedź adwentowa 16 grudnia w sobotę.
3. Osiemset lat temu, w grudniu 1223 roku, św. Franciszek z Asyżu wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową stajenkę. Powstała ona w  niewielkiej włoskiej miejscowości o  nazwie Greccio. W tym roku to on będzie przewodnikiem w naszych roratnych rozważaniach, zachęcając, by nasze serca stawały się tą żywą stajenką dla Jezusa.
Dzieci jutro otrzymają stosowne plansze adwentowe, gdzie każdego dnia będą doklejały stosowne naklejki, a dla wytrwałych na koniec przewidziane są nagrody. Dzieci zachęcamy też, by oprócz adwentowych lampionów na roraty przynosiły podpisane serduszka ze swoimi postanowieniami adwentowymi. Na zakończenie Mszy św. będzie losowanie figury Matki Bożej, by później w domu z najbliższymi pomodlić się w tych intencjach, które są bliskie Waszemu sercu.
4. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.15, 9.30, 17.00 i 18.00 podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas piątkowy post.
5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – zapraszamy na całonocną adorację.
6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.15 przeżyjemy wizytację kanoniczną J.E. Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka. Niech ten czas spotkania z Pasterzem naszej diecezji będzie dla nas umocnieniem w wierze. Zapraszamy do licznego udziału.
7. W niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I komunii św. będą miały poświęcone medaliki. Próba w sobotę o godz. 10.00.
8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę przez mieszkańców Sienkiewicza 24. Dziękujemy też za pomoc i wykonanie dekoracji adwentowej ks. Piotrowi wraz z całą kreatywną ekipą oraz p. Kościelnemu. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian ul. Sienkiewicza 14.
9. W tym tygodniu można jeszcze dokonać zapisu na obóz zimowy, który dobędzie
się w dn. 21-26 stycznia.
10. Dziś na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które pod chórem będzie rozprowadzał p. Marcin, nasz organista. Zadbajmy o to by w naszych domach na stole wigilijnym był poświęcony opłatek. Pod chórem będzie można kupić świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze Caritas w cenie 10 zł.
11. Informujemy, że w tym roku opłatki przez p. Organistę będą roznoszone od godz. 9.00 tylko po domach prywatnych oraz do mieszkańców bloków ul. Mickiewicza:
Poniedziałek – Januszno, Wtorek – ul. Mickiewicza 35, 37, 39, 41, 43, 45 ; Środa – ul. Mickiewicza 47, 49, 51, 53, 55; Czwartek – ul. Partyzantów wraz z ulicami przyległymi tj. Małkowskich, Północna, Wiśniowa, Nowa, Świerkowa, Al. Królewska; Piątek – ul. Podgaje, Chemiczna i Królowej Jadwigi.
W przyszłym tygodniu od 12 grudnia: Wtorek – ul. Leśna, Poziomkowa, Sienkiewicza, Słoneczna, Marii Garszwo wraz z Osiedlem Leśników, Wesoła i Marii Dąbrowskiej; Środa – Augustowska, Adasia Guzala, Liliowa, Żurawia, Wrzosowa, Szczęśliwa, Bohaterów Studzianek; Czwartek – Armii Krajowej, Owocowa, Kwiatowa, Targowa, Staszica; Piątek – wszystkie pozostałe ulice domów prywatnych. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane przy tej okazji!
12. Tradycyjnie w dzisiejsza I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 KŻR młodzieży.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli