Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 26.11.2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Obchodzimy ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości.
2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, o godz. 17.30 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości do Boga, siebie i drugiego człowieka. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele w czasie mszy porannej oraz od godz. 17.00-18.00. Adoracja młodzieży w piątek od godz. 18.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP od godz. 16.30.
4. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Poświęcimy też opłatek na stół wigilijny oraz będzie można nabyć kalendarze i świece caritas.  Już dziś zapraszamy od przyszłego poniedziałku na godz. 6.00 do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz uczestniczenia w porannej Mszy Świętej, zwanej roratami o godz. 6.15 rano.
6. W drugą niedzielę Adwentu tj. 10 grudnia podczas Mszy św. dopołudniowych przeżyjemy wizytację kanoniczną J.E. Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka. Niech ten czas spotkania z Pasterzem naszej diecezji będzie dla nas umocnieniem w wierze.
7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na stoliku z prasą mamy również wyłożony Cudowny Medalik z wizerunkiem Najświętszej Panny Niepokalanie Poczętej.
8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę przez mieszkańców Sienkiewicza 32. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian ul. Sienkiewicza 24.
9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu informuje, że w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jednostka ta udziela dofinansowania do kosztów zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych (m.in. pieluchomajtek, wózków inwalidzkich, aparatów słuchowych, protez, kul), do kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym oraz do kosztów usług tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika oraz wsparcie procesu kształcenia. Do skorzystania ze wskazanego wsparcia zapraszamy mieszkańców Pionek i okolic w dniu 28 listopada 2023r., do siedziby Urzędu Miasta Pionki, pokój nr 107, w godz. od 9.00 do 12.00.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.