Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 19.11.2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023R.


1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako VII Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie ze wskazaniem Papieża Franciszka myślą przewodnią tego dnia są słowa «Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka» (Tb 4,7). To zdanie zaczerpnięte z biblijnej Księgi Tobiasza, jest wezwaniem aby zwracać uwagę i być otwartym na tych, którzy są najbardziej potrzebujący i doświadczają trudności duchowych i materialnych.
2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, dziś na godz. 17.30.
3. Dziś o godz. 19.00 w sali parafialnej spotkanie grupy dorosłych ministrantów.
4. W związku ze zbliżającymi się obchodami jubileuszu naszej parafii oraz przygotowaniami do wizytacji Biskupiej naszej parafii, wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło wraz z Radą Parafialną zapraszamy na spotkanie 21 listopada (wtorek) na godz. 19.00 na plebanię.
5. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. W czasie mszy św. o godz. 11.00 nastąpi uroczyste włączenie i promocja w grupie ministrantów i scholii.
6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę przez mieszkańców Sienkiewicza 38 i 36. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian ul. Sienkiewicza 32 i 34.
7. W sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na APEL MŁODYCH, który odbędzie się w kościele św. Barbary.
8. W czasie ferii w dniach 21-26 stycznia zapraszamy na 6 dniowy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży z nauką jazdy na nartach. Noclegi w Białym Dunajcu. Całościowy koszt 1400 zł zawiera: transport, noclegi, wyżywienie, instruktora nauki jazdy na nartach, ubezpieczenie, wypożyczenie nart, bilety na stok narciarki i baseny termalne oraz do zwiedzanych miejsc… Ponieważ obóz będzie zgłoszony do kuratorium i musimy dokonać potwierdzenia noclegów, zapisy do przyszłej niedzieli z wpłatą zaliczki 400 zł.
9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
10. Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella, która odbędzie się w dn. 28 czerwca do 5 lipca. Bliższe informacje na stronie parafialnej i kancelarii. Przy zapisie uzupełniamy stosowne dokumenty i dokonujemy wpłaty zaliczki 1500 zł.
11. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy też za składane ofiary niedzieli gospodarczej oraz te przekazywane na konto parafialne. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.