Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 12.11.2023

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2023R.

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. Obok daru modlitwy na ten cel przed kościołami zbierane są ofiary do puszek.
2. Listopad przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko
w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
3. Dziś na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe Rodziców modlące się za dzieci.
4. W środę na godz.17.00 zapraszamy na nabożeństwo przez pośrednictwo Matki Bożej Królowej Polski – patronki naszej parafii. Przypominamy, że intencje modlitewne możemy wrzucać do skrzynki intencji znajdującej się przy świeczniku przed prezbiterium. Złożone intencje są odczytywane podczas tego nabożeństwa. W ręce Pani naszych losów złóżmy nasze osobiste sprawy i naszej ojczyzny.
5. Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 16.30 do kaplicy dolnej. Spotkanie zakończy się aktem zawierzenia na Mszy św. o godz. 18.00.
6. Wyjazd do sanktuarium w Niepokalanowie oraz do ZOO w Warszawi w sobotę 18 listopada o godz. 7.30 sprzed kościoła. Prosimy o dopełnienie formalności do końca dnia dzisiejszego w przeciwnym razie miejsce będzie zajmowała kolejna osoba z listy rezerwowej.
7. Są jeszcze miejsca na obóz zimowy w Białym Dunajcu w czasie ferii w dniach 21-26 stycznia połączony z nauką jazdy na nartach.
8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian ul. Sienkiewicza 36.
9. Za tydzień III niedziela miesiąca, niedziela gospodarcza – tym samym dziękujemy za wszelkie ofiary składane na konto parafialne, indywidualnie czy na tace, które pozwalają nam na spłatę zobowiązań kredytowych na zrealizowane zadanie termomodernizacji kościoła i plebanii.
10. W związku ze zbliżającymi się obchodami jubileuszu naszej parafii oraz przygotowaniami do wizytacji Biskupiej naszej parafii wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło wraz z Radą Parafialną zapraszamy na spotkanie 21 listopada (wtorek) na godz. 19.00 na plebanię.
11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.