Ogłoszenia-10.09.2023

Kategoria: Ogłoszenia

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023R.

1. Rodzina Ulmów - rozstrzelana przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów - to pierwszy przypadek, kiedy Kościół beatyfikuje nie tylko małżonków, ale też ich dzieci, w tym dziecko nienarodzone. To właśnie dziś w Markowej, Kościół obwieści światu nowych błogosławionych. Swoje małżeństwo Ulmowie traktowali jako wspólnotę ludzi darzących się zaufaniem, miłością oraz dążeniem do świętości. Byli zatroskani o dobre wychowanie swoich dzieci, w oparciu o wartości ewangeliczne. Przekazywali dzieciom żywą wiarę poprzez przykład życia i naukę modlitwy. Uczyli swe dzieci okazywania Bogu czci zarówno w kościele, jak i w domu rodzinnym. Wprowadzali w przeżywanie Mszy świętej i praktykowanie miłości bliźniego. Przyzywajmy ich wstawiennictwa dziś o godz. 17.30 w czasie nabożeństwa różańcowego, prosząc by i nasze rodziny były Bogiem silne. 

2. Wraz z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną dziękujemy za wszelkie wsparcie dzieła remontu oraz tego, co jest realizowane w wymiarze materialnym. Jak wiemy na skutek wojny i rosnących kosztów został zaciągnięty kredyt na dokończenie prac termomodernizacyjnych. Od tego miesiąca zaczynamy spłatę zobowiązań kredytowych zaciągniętych w Banku Spółdzielczym w Pionkach tj. 12tys. w skali miesiąca przez okres 5 lat. Starajmy się o tym pamiętać zwłaszcza w każdą III niedzielę miesiąca, tzw. niedzielę gospodarczą -najbliższa przypada za tydzień 17 września. Być może znajdą się też indywidualni ofiarodawcy, którzy będą mogli okazać wsparcie na ten cel. Jeszcze raz chcemy podkreślić, jak bardzo doceniamy Wasze wsparcie i życzliwość. Bez Waszej pomocy nie byłoby możliwe zrealizowanie remontu w taki sposób. Dziękujemy za Waszą hojność, zaangażowanie i otwarte serca.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św, a po Mszy św. o godz. 18.00 dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkania odbywają się na dużej sali – wejście od Al. Królewskiej.

4. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania grup parafialnych:

-kandydatów na ministrantów i ministrantów zapraszamy w sobotę na godz.9.00,

 lektorzy sobota godz. 10.00

-spotkania oazowe kl. VII-VIII czwartek godz.18.30, a kl. IV-VI piątek godz.16.00,

  młodzież po I0 w piątek godz. 18.30

-spotkania scholii młodszej czwartek godz. 18.30 

5. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w sobotę, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie KŻR młodzieży.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 15-21 stycznia. Zapisy do 1 października z wpłatą zaliczki 2590zł. Bliższe informacje na stronie parafialnej w zakładce pielgrzymki. Natomiast w wakacje w dn. 5-12 lipca chcemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella, na którą przyjmujemy zapisy.

8. Msza ku czci MB Fatimskiej 13 września o godz. 18.00, po niej różaniec
i procesja fatimska.

9. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian Bohaterów Studzianek 1.

10. W dn. 15 września o godz. 14.00 przy bramie głównej ZTS „Pronit” ul. Zakładowa 5, nastąpi odsłonięcie tablicy ku czci więźniów i ofiar obozu pracy dla ludności żydowskiej w Pionkach w latach 1942-44. Zapraszamy do udziału.

11. Przychodnia Medyk przy ul Sienkiewicza zaprasza w dn. 22 września na badania pozwalające wykryć schorzenie osteoporozy.

12. Solenizantom i jubilatom życzymy Bożego opieki i wszelkiej pomyślności.

Odsłony: 567