Ogłoszenia-27.08.2023

Kategoria: Ogłoszenia

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2023R.

1. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem. Starajmy się
o tym pamiętać na progu nowego roku szkolnego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30
oraz popołudniu od godz. 17.00.

3. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

4. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach. Zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. w intencji poległych w obronie ojczyzny, która odbędzie się na cmentarzu przy
ul. Kozienickiej.

5. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i różaniec od godz. 16.30, po nim Msza Święta o godz. 18.00.

6. Można już dokonywać rezerwacji intencji mszalnej na 2024r. Intencje mszalną podajemy min 2 tyg. przed zarezerwowanym terminem Mszy św. Przypominamy też, że w niedziele i uroczystości Msze św. o godz. 9.30, 11.00
i 12.15 tylko za żywych. Intencje mszalne przyjmujemy w kancelarii w dniach
i godzinach urzędowania.

7. Ruch Światło-Życie serdecznie zaprasza oazowiczów i ministrantów na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 2 września 2023 r.,
w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku- Kamiennej.
Zapisy
w kancelarii, koszt 30zł, wyjazd o godz. 7.45.

8. W dn. 9 września (sobota) przez Legion Maryi organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Koszt 80zł. Zapisy w kancelarii.

9. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z Adasia Guzala 8 oraz mieszkańców domów prywatnych przy ul. A.Guzala.

10. W czwartek 31 sierpnia na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

11. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Kacpra Piotrowskiego-Stajniaka – nowego wikariusza. Życzymy mu radości w pracy duszpasterskiej z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, niech Maryja Królowa Polski ma Cię w swojej opiece.

12. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice składamy najlepsze życzenia -niech Bóg otacza was swoją opieką.

Odsłony: 596